Kasetony reklamowe

kasetony reklamowe

Kasetony reklamowe – co to jest?

Kaseton reklamowy stanowi innowacyjną, bardzo udoskonaloną technologicznie formę szyldu. Ta jednostronna bądź dwustronna tablica, z reguły podświetlana od wewnątrz, pozwala wyróżnić się wśród wielu innych firm i mocno przykuwa uwagę odbiorcy.

Najczęściej przedstawia nazwę firmy i logo, więc ma na celu skuteczne promowanie marki. Ten nowoczesny nośnik reklamowy niekoniecznie jest w kształcie prostokąta czy kwadratu, ale może przybierać w zasadzie dowolną formę. Mimo że zazwyczaj pojawia się na elewacjach zewnętrznych budynków, to można też zawiesić kaseton wewnątrz pomieszczeń.

Jakie wyróżniamy rodzaje kasetonów reklamowych?

Kasetony reklamowe mają różny charakter.

Ze względu na sposób montażu wyróżnia się:

  • Kasetony zewnętrzne montowane na zewnątrz budynków;
  • Kasetony wewnętrzne pojawiające się w pomieszczeniach, które poza celami reklamowymi mogą też mieć przekaz informacyjny.

Drugim rodzajem rozróżnienia kasetonów jest sposób oświetlenia. Zwykłe kasetony niepodświetlane to tańsza opcja, jednak o słabszym odbiorze. Nawet w ciągu dnia nie są tak dobrze widoczne, jak kasetony wyposażone w system sztucznego podświetlenia. Te nośniki reklamowe wykonuje się z różnego typu materiałów – głównie z pleksi, dibondu, winylu i aluminium, ale także z drewna.

Zobacz nasze inne realizacje

PORTFOLIO

Oklejanie drzwi

Reklama zewnętrzna

Oklejanie folią

Reklama zewnętrzna

Folia mrożona

Reklama zewnętrzna

Litery

Reklama zewnętrzna