KING PROMOTION Drukarnia & Studio graficzne | Nieporęt | Legionowo | Kąty Węgierskie | Warszawa

Druk cyfrowy jest innowacyjną technologią, która dynamicznie rosnącą popularność zawdzięcza niespotykanym dotąd parametrom jakości oraz szybkości wydruku. W istocie nowoczesne urządzenie do druku cyfrowego z punktu widzenia użytkownika jest takim samym urządzeniem, jakiego codziennie używamy w biurach, z tą zasadniczą różnicą, że zamiast 10-15 wydruków na minutę, otrzymujemy nawet 100 do 150 kopii przy obciążeniu miesięcznym przekraczającym często milion wydruków, oraz jakością druku sięgającą 1200 dpi (jakość odpowiadająca technologii tradycyjnego druku offsetowego). Drukujemy na zaawansowanych systemach produkcyjnych firmy Konica Minolta.

Podstawowe cechy druku cyfrowego:

Druk bezpośrednio z plików komputerowych – pomijane są czasochłonne procesy tradycyjnej produkcji poligraficznej. Materiał w postaci elektronicznej może być natychmiast skierowany do druku, podczas gdy w tradycyjnym procesie poligraficznym musiałby trafić m.in. do naświetlenia i przygotowania matryc.

Krótki czas realizacji zlecenia – w momencie przygotowania wersji elektronicznej, publikacja może zostać natychmiast wydrukowana

i dostarczona odbiorcy. Wydruk 400-stronicowej pozycji jednobarwnej trwa ok. trzech minut. Oznacza to, iż klient składający zamówienie na wydruk 100 egzemplarzy podobnej publikacji w godzinach porannych, otrzyma gotowy produkt wczesnym popołudniem

Możliwość realizacji niskich nakładów, pre-printów, dodruków i nakładów wyczerpanych (od jednego egzemplarza wzwyż) – koszt jednostkowy wydruku każdego egzemplarza jest taki sam(niezależnie od ilości egzemplarzy). Powoduje to, iż drukarnia cyfrowa jest w stanie realizować minimalne nakłady.

Druk materiałów personalizowanych – druk zindywidualizowanych listów, zaproszeń, katalogów, ofert, ulotek Możliwość druku na różnych podłożach i formacie – druk na papierze samoprzylepnym, folii, papierze o gramaturach od 80 do 350 g/m2 i formacie do 330 x 487 mm oraz 330 x 1000 mm.

Pomimo obecności na rynku technologii Print on Demand od kilku lat, pokutuje w świadomości potencjalnych odbiorców usług (np. wydawcy), pogląd, iż druk cyfrowy i jakość wykończenia prac nie oferuje jakości porównywalnej z osiąganą w tradycyjnych drukarniach, co jest niezgodne z prawdą. Zarówno trwałość realizowanego w technologii elektrofotograficznej druku, jak i wykonywanych opraw w zupełności wypełnia obowiązujące standardy.

bizhub_PRO_C6000L_FALLBACK.jpg bizhub_PRESS_C8000-FALLBACK.jpg proc6500korpuslctfiniszerfront.jpg